Відділ освіти, культури, молоді та спорту Верхньорогачицкої РДА

Вт, 04.08.2020, 02:06


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук

Позашкільна освіта

Упродовж останніх років відбувається процес реформування позашкільної освіти: триває пошук нових ідей функціонування позашкільного закладу, нових форм і методів творчого розвитку дітей. Позашкільна освіта посіла вагоме місце в системі безперервної освіти і стала її невід’ємною ланкою. 
Позашкільні навчальні заклади виконують організаційно-координаційну функцію щодо виховної, культурно-просвітницької, організаційно-масової роботи навчальних закладів району в позаурочний час.
На виконання Державної цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року та з метою позитивного вирішення актуальних проблем функціонування та розвитку системи позашкільної освіти реалізується районна програма розвитку позашкільної освіти Верхньорогачицького району на період до 2014 року.
Одним із головних здобутків у виконанні програми є те, що в районі повністю збережено мережу позашкільних установ. 
Функціонує 2 позашкільні заклади: Будинок дитячої та юнацької творчості та Дитячо-юнацька спортивна школа.
 Незважаючи на суттєве зменшення чисельності дітей шкільного віку в районі впродовж останніх років, позитивною залишається динаміка мережі гурткової роботи. 
У минулому навчальному році розширено мережу гуртків та секцій на базах сільських загальноосвітніх навчальних закладів району – Чистопільська, Михайлівська та Первомаївська школи. 
В Дитячо-юнацькій спортивній школі функціонує 12 навчальних груп із 4 видів спорту: баскетбол, бокс, волейбол та футбол, де займається 200 вихованців.
У Будинку дитячої та юнацької творчості – 26 гуртків художньо-естетичного, еколого-натуралістичного, науково-технічного, туристсько-краєзнавчого та соціально – реабілітаційного напрямків, де охоплено роботою 355 вихованців. 
Показник залучення дітей до позашкільної освіти в районі складає 49,6 % від учнівського контингенту. На початок нового 2013/2014 року планується збільшити цей показник за рахунок залучення більшої кількості дітей до занять в позашкільних закладах району, а також відкриття гуртків в позаурочний час при загальноосвітніх навчальних закладах району, а саме у Верхньорогачицькій гімназії, Самійлівській, Чистопільській та Первомаївській ЗОШ. 
Станом на 01.09.2013 рік закладами освіти району планується охопити 770 дітей позашкільною освітою, що становитиме 70% від загальної кількості школярів.
На виконання Указу Президента України від 28.12.2012 року № 756/2012 «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості» та відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.02.2013 року № 74-р відділом освіти Верхньорогачицької районної державної адміністрації розроблені заходи щодо проведення Року дитячої творчості в навчальних закладах району. 
В І кварталі 2013 року у позашкільних навчальних закладах району проведені районні конкурси «Наше селище в майбутньому», «Хай живе творчість», «Найкраща господиня», огляд художньої самодіяльності «Таврійський барвограй», змагання учнів з початкового технічного моделювання, районні турніри з баскетболу «Кубок Голови Верхньорогачицької районної державної адміністрації – 2013», з волейболу «Відкритий кубок».
Заплановано проведення районної конференції «Еко-2013», конкурсів «Кращий вихованець року», «У гостях у лісової феї», «Верхньорогачицькі зірочки, свято «Стежина туриста», туристичні походи по рідному краю та гірському Криму, шкільні спортивні змагання з футболу, баскетболу, легкої атлетики, пляжному волейболу.

Першочерговими завданнями щодо вирішення питань розвитку системи позашкільної освіти в районі є:
• Збереження мережі позашкільних навчальних закладів;
• Зміцнення матеріально-технічної бази позашкільних навчальних закладів, оснащення їх сучасним обладнанням, інвентарем;
• Створення умов доступності до якісної позашкільної освіти дітям незалежно від місця проживання, в тому числі і у сільській місцевості;
• Завершення реконструкції власної спортивної бази Дитячо-юнацької спортивної школи.