Відділ освіти, культури, молоді та спорту Верхньорогачицкої РДА

Сб, 15.08.2020, 10:08


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук

Розвиток і оздоровлення обдарованих дітей

В рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича з метою забезпечення повноцінного відпочинку і оздоровлення дітей влітку 2013 року з 1 по 19 червня у районі працювало 8 пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням.

Послугами відпочинку охоплено 804 дитини, що на 10 % більше в порівнянні із 2012 роком. Особливу увагу відведено оздоровленню та відпочинку дітям пільгових категорій: діти сироти та позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених та багатодітних, потерпілі  від наслідків Чорнобильської катастрофи, діти інваліди, обдаровані та талановиті, діти що перебувають на диспансерному обліку, діти АПК та  соціальної сфери села. Відпочинкова зміна тривала 14 днів. Своєчасно здійснено фінансове забезпечення відпочинку дітей у 2013 році. Всього використано185,9 тис. грн..

Керівники кожного загальноосвітнього навчального закладу створили належні умови для відпочинку дітей: спортивні майданчики, ігрові кімнати, відповідно оснащені медичні кабінети та медичний персонал, дворазове гаряче харчування, раціонально сплановане дитяче дозвілля та культурно-мистецьке обслуговування дітей, все сприяло гарному відпочинку.

Згідно Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» вихованці таборів молодшого шкільного віку всього 187 дітей мали можливість відпочити в затишно об лаштованих спальних кімнатах.

З метою організації змістовного дозвілля дітей в період функціонування пришкільних таборів використано різні види та форми роботи: екскурсії в природу, свята, спортивні змагання, інтелектуальні ігри, конкурси, вікторини, розважальні програми, заняття за інтересами, дні безпеки, театру, гумору, моди, природи, кіно,туризму, спорту та здоров'я, творчості, романтики, талантів, подорожі тощо.  Діти відвідували шкільні музеї, районний краєзнавчий музей. Особливу увагу приділено вихованню здорового способу життя. Також діти мали змогу здійснити екскурсії до приватного зоопарку села Зелене, заповідника Асканія-Нова, в зоопарк міста Миколаїв та  на АЕС міста Енергодар.

Відповідно до  програми „Оздоровлення та відпочинку на  період 2011-2015 роки” два роки поспіль діє пілотний проект активного відпочинку обдарованих дітей . Влітку 2013 року в цьому проекті  взяли участь учні  Верхньорогачицької ЗОШ№2 в рамках  якого побували у оздоровчому дитячому закладі імені Іллі Кулика на узбережжі Азовського моря. Зміцнені та здорові діти повернулися додому.

 Для забезпечення культурно-мистецьких потреб дітей проведено районні заходи:  1 червня районне свято до Міжнародного Дня  захисту дітей «Мир дітям планети земля», 6 червня  - фестиваль-конкурс дитячої творчості «Рогачицькі зірочки», 11 червня  - районні змагання з пляжного волейболу, 13 червня  -  районне свято учнів молодшого шкільного віку «Стежина туриста», 13 червня –  військово-патріотичну спортивну гру «Зірниця». Активних учасників відзначено грамотами та солодкими подарунками.

19 червня – день закриття відпочинкової зміни кожен табір святкував по-своєму та об'єднує їх те, що діти змістовно відпочили, набралися позитивних вражень. Попереду сонячне літо.