Відділ освіти, культури, молоді та спорту Верхньорогачицкої РДА

Пт, 29.03.2024, 12:08


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук





Головна » Статті » Методичний кабінет

екологія

Безкраї Таврійські степи, серед яких затишно розташувався прекрасний зелений оазис з милозвучною назвою Верхній Рогачик, дбайливо зберігають дух українського козацтва, яке відіграло важливу роль не тільки в становленні української державності, але й у розвитку демократичних цінностей.
       Ще в ХVI-XVIII ст. саме завдяки козакам на південних просторах України з’являється нова, прогресивна модель суспільного устрою, що протиставляла кріпосництву і тоталітаризму ідеали свободи, рівноправності та демократії.
Козаки захищали український народ від татаро-турецької агресії, впроваджували нову форму господарювання з гарантіями вільної праці і приватної власності. У «козацьких січах» завжди діяв кодекс «прав і вольностей». Тут шанували старших, були вірні друзям і чесні перед ворогом. За порушення публічно карали, за розбій і зраду вішали.
        Саме козаки привнесли в українську національну ментальність духовну досконалість - приклад того, коли суспільні інтереси переважають над особистими. Адже вони щиро вважали інтереси України головними. Цінність прагнення до свободи та вільної держави для них були вище за власне життя. І не думаючи про себе, вони йшли на смерть за ідею - свободу України.
За радянських часів, з метою збереження пам
яті, про героїчні минулі часи, на під̕’їзді до смт Верхній Рогачик було створено архітектурно-природний комплекс «Козацький дозор» та висаджено поблизу нього сотні саджанців сосни. З роками маленькі деревця перетворилися в справжнісінький бір, а створений комплекс був занедбаний і знищений.

Всі добре пам’ятають, як два роки тому місцева влада і небайдужі жителі селища вирішили відновити архітектурно-природний комплекс у національному історичному стилі. У рамках акції «За чисте довкілля» була прибрана територія, збудовані курені, розміщені макети козаків та інші обєкти й предмети козацького побуту. А вже цього року, за підтримки Горностаївського управління зрошувальних систем, було вирішено провести роботи по розчищенню криниці, що знаходиться на території комплексу. Прийти на допомогу дорослим зголосилися й діти. Так, ще під час літніх канікул члени екологічного загону «Голос степу», що складається з учнів 9-б класу Верхньорогачицької гімназії, неодноразово виїздили до Козацького дозору з метою прибирання території від сміття та вивчення представників флори даної місцевості. А коли розпочався навчальний процес, роботу довелося проводити в позаурочні години. Так, під час одного з рейдів у дітей з’явилася ідея відтворити історію «Козацького дозору» з дня заснування й до сьогодення. Задум не змусив на себе довго чекати. Учні із завзяттям взялися за справу. По крихтах збирався цінний матеріал, який охоче надавали жителі селища. Особливо запам’яталася всім зустріч з Ніною Андріївною Шакун, яка майстерно провела екскурс у минуле й запропонувала юним пошуковцям цікаві фотознімки минулих десятиліть. Члени екологічного загону «Голос степу» дуже вдячні верхньорогачанам за надану допомогу й сподіваються, що в недалекому майбутньому цінний історичний матеріал поповнить собою експонати музею Верхньорогачицької гімназії.

Категорія: Методичний кабінет | Додав: ВОВР (26.11.2014)
Переглядів: 357 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: