Відділ освіти, культури, молоді та спорту Верхньорогачицкої РДА

Чт, 25.04.2024, 21:52


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук





Головна » Статті » Методичний кабінет

патріотичне виховання

Ураховуючи суспільно-політичну ситуацію, що склалася в Україні, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції тощо. Саме тому, національно–патріотичне виховання  дітей та молоді визнано в Україні пріоритетним напрямом державної політики.

Отже, освітні заклади району стали для кожної дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єднанню українського народу та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.

Основною метою національно–патріотичного виховання є формування національно-свідомого громадянина на шляху демократичного розвитку нашої держави. Адже саме українцям притаманні любов до рідної землі, гордість за своє історичне минуле, повага до звичаїв, традицій, культури, духовних надбань нашого народу.

Саме тому, у сучасних умовах виховний процес загальноосвітніх закладів району у 2014/15 навчальному році побудований як ефективна комплексна система де домінантним є напрямок  національно-патріотичного виховання.

Так, 2014/15 навчальний рік розпочався з Першого уроку «Україна – єдина країна», виховною метою якого стало продовженням теми єдності народу України та цілісності її території, розмова про мужність і героїзм в ім’я свободи, незалежності та демократичного розвитку нашої держави.

У всіх навчальних закладах оформлені куточки державної символіки, де учні мають змогу ознайомитися з державними символами України – Гербом, Прапором, Гімном. Класними керівниками та класоводами під час проведення класних годин, тематичних заходів виховується повага до державної символіки.

Виховуючи повагу до історичного минулого нашого народу, учні беруть участь і перемагають у різноманітних масових заходах, конкурсах, акціях, що надає їм не лише неоціненний досвід набуття навичок науковості, пошуковості але й учить поважати традиції свого народу, його велику культурну спадщину. У 2014/15 навчальному році школярі освітніх закладів району прийняли участь у районних етапах обласних та Всеукраїнських конкурсів, акцій, а саме: Всеукраїнська експедиції учнівської та студентської молоді „Моя Батьківщина - Україна”, конкурс майстрів художнього читання «Наша земля - Україна», «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!», конкурс на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію з активним способом пересування «Мій рідний край», чемпіонат України зі спортивних туристських походів серед учнівської та студентської молоді за 2014 рік, І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді ім. Т.Шевченка, 44-й Міжнародний молодіжний конкурс творів епістолярного жанру «Напиши листа і розкажи про світ, в якому тобі б хотілося вирости», історико-географічна експедиція «Історія міст і сіл України».

Період з 2 по 14 жовтня 2014 року у закладах освіти району проведено Декаду українського козацтва. У рамках якої відбулися виховні години, спортивні свята та розваги, ігри та конкурси, походи по рідному краю: «Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух», «Історія мого краю», «Пам'ятайте козачата, як воля кувалась», «Козацькими стежками», «Козацька слава в серцях у нас», «Козацтво в українській літературі», «Мудрість козацької доби», «Ми нащадки козацького роду» тощо. 14 жовтня поточного року в усіх загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах проведено тематичні заходи присвячені святкуванню Дня українського козацтва. 15 жовтня проведено районний етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура).

У закладах освіти району діють пришкільні музеї та кімната бойової слави, експозиції яких допомагають виховувати національно свідомого громадянина України.

Відповідно до планування своєї роботи заступники директорів з виховної роботи спільно з педагогами–організаторами та класними керівниками протягом навчального року проводять певну систему заходів, спрямованих на патріотичне виховання учнівської молоді. А саме:

  • щорічно та систематично працюють волонтерські загони учнів загальноосвітніх закладів району, які надають посильну шефську допомогу ветеранам та одиноким престарілим людям;
  • проведено лекції, бесіди, виховні години, «круглі столи», уроки пам’яті: «Я – громадянин-патріот незалежної держави України», «Пам’яті вдячні нащадки», «Моя рідна Україна», «Наша вітчизна – Україна», «Патріотизм – нагальна потреба України», «Моя земля – земля моїх предків», «У пам’яті світ врятований», «Люблю я свій народ – ціную його звичаї», «Зростаємо громадянами-патріотами землі, що Україною зветься», «Наша вулиця носить ім’я героя війни», «Я  –українець!», «Можна все на світі вибирати сину, вибрати не можна тільки Батьківщину!», «Україна – Батьківщини. Я – її мала частина» тощо;
  • проведено ряд заходів по відзначенню 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників – зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, перегляди художніх та документальних фільмів про воєнні роки, тематичні лінійки, виставки тематичної літератури у шкільних бібліотеках тощо;
  • з метою підтримки солдатів-захисників України та всіх співвітчизників, які опинилися в зоні бойових дій на Сході нашої країни всі дошкільні, загальноосвітні та позашкільні навчальні заклади району взяли участь у марафоні «Діти за мир за, єдину країну», організований Міжнародною громадською організацією «Назустріч мрії». Згідно з умовами конкурсу, на вказану адресу відділення «Нової пошти» та електронну адресу, було відправлено роботи учнів та вихованців закладів освіти району. Педагогічний колектив та учні Верхньорогачицької гімназії підтримали починання Великолепеської ЗОШ №1 та виготовили браслети-фенечки, що містять національну символіку. Листи та обереги-фенечки передали на передову солдатам зони АТО. Далі естафету прийняли учні Верхньорогачицької ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів;
  • проведено ряд заходів по відзначенню 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка – виховні години, вікторини, заочні подорожі «Тарасовими шляхами», «Та земля мила, де мати народила», «В ім’я твого і мого життя», «Чи знаєш ти свій край?», «Козацькому роду нема переводу», «Шевченко – голос душі українського народу» тощо;
  • в переддень Дня української писемності та мови 07.11.2014 року у загальноосвітніх навчальних закладах району проведено свята «Мово моя барвінкова», конкурси читців «Мово рідна – ти душа народу, невмируща, вічно молода»;
  • 21-22 листопада 2014 року, з метою вшанування жертв тоталітарного режиму у закладах освіти району проведено – усні журнали, тематичні бесіди, уроки-пам’яті, оформлено тематичні виставки «Голгофа України», «Не згасни, свічка пам’яті», «Геноцид українського народу», «Причини та масштаби голоду», «У пам’яті скорботні 1932-1933 роки», «Запали свою свічку».

Патріотичне виховання дітей та учнівської молоді – це комплексна, системна і цілеспря­мо­ва­на діяльність органів державної влади, відділу освіти районної державної адміністрації, районного методичного кабінету комунальної установи «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти», загальноосвітніх навчальних та позашкільних закладів району, сім’ї,  громадських організацій із формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почут­тя вір­ності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання гро­ма­дян­ського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, не­за­леж­нос­ті України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Саме тому, забезпечується системна робота з підготовки педагогічних кадрів до патріотичного виховання через участь у нарадах, тренінгах, семінарах-практикумах, конференціях. Так, 07.10.2014 року на базі Верхньорогачицької гімназії відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів початкових класів, 14.10.2014 року на базі РМК проведено семінар-нарада заступників директорів з виховної роботи та практичних психологів району де розглянуто основні нормативні документи у сфері освітньої політики щодо національно-патріотичного виховання, визначено пріоритетні напрямки роботи. 29.10.2014 року на базі Первомаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися навчально-методична рада районного методичного кабінету, засідання районного методичного об’єднання вчителів фізики, які супроводжувалися участю у виховному заході «Я – не окраїна, Я – не руїна, Я – Україна», 04.11.2014 року на базі Зеленівської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено засідання районного методичного об’єднання вчителів іноземної мови та семінар директорів закладів освіти району, які супроводжувалися участю у виховному заході «І у тих вишиванках Україна моя», 11.11.2014 року на базі РМК проведено засідання районного методичного об’єднання вчителів фізичної культури та «Захисту вітчизни» на якому, з метою формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу розглянуто основні аспекти наказу відділу освіти районної державної адміністрації від 23.10.2014 № 294 «Про активізацію національно-патріотичного виховання учнівської молоді».

Ураховуючи вищезазначене, бачимо, що робота з патріотичного виховання має проводитися комплексно, в єдності всіх його складників. Воно мусить стати засобом відродження національної культури, стимулом пробудження таких моральних якостей, як совість, людяність, почуття власної та національної гідності.


    

Категорія: Методичний кабінет | Додав: ВОВР (24.11.2014)
Переглядів: 431 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: