Відділ освіти, культури, молоді та спорту Верхньорогачицкої РДА

Вт, 04.08.2020, 02:07


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук

Головна » Статті » Загальна середня освіта

Розвиток освіти Верхньорогачицького району за підсумками І півріччя 2016 року

 

 

Заклади освіти Верхньорогачицького району у І півріччі 2016 року функціонували стабільно, були створені всі  відповідні умови для дітей щодо здобуття  дошкільної, загально-середньої та позашкільної освіти. Забезпечено  стале функціонування 7 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Верхньорогачицької гімназії, 7 дошкільних закладів, Міжшкільного навчально-виробничого комбінату, Дитячо- юнацької спортивної школи, Будинку дитячої та юнацької творчості.

 Забезпечення різнобічного розвитку дітей дошкільного віку відповідно до їх індивідуальних особливостей спільно з батьками здійснюється у семи дошкільних навчальних закладах району. Дошкільним вихованням охоплено  272  дітей  віком від 2 до 6(7) років, що становить 60% від загальної кількості. Як наслідок уваги освіті дітей п’ятирічного віку 100 %. Майбутніх першокласників підготовлюються до виконання нових державних стандартів початкової школи у дошкільних установах району.

Показник утримання одного вихованця становить 19,0 грн. Середній показник норм харчування становить 72,28%, вартість харчування 20,18 грн.

 У дошкільних закладах району працюють 25 педагогічних працівників, із них 64% мають середню – спеціальну освіту, 36% - вищу.

 На базі Верхньорогачицького я/с «Берізка» протягом 2015-2018 рр.   проходить  експеримент «Народознавство, як складова частина педагогічного процесу дошкільного навчального закладу».

 У І півріччі 2016 року забезпечено  належний стан приміщень, санітарно-гігієнічний та тепловий режим в дошкільних закладах.

У позашкільних  закладах району навчається і виховується 665 учнів, що становить 64% від загального контингенту учнів загальноосвітніх навчальних закладів. В Будинку дитячої та юнацької творчості працює 27 гуртків,  в них розвивають свої творчі здібності  440 вихованців або  43%  від загальної кількості учнівської молоді району.

алолому011 навчальному році ебе представили учні Первомаївської ЗОШ, виборовши почесне ІІІ та ІІ місця.На базі  Дитячо-юнацької спортивної школи  працює 12 груп з 5 видів спорту: футбол, волейбол,  баскетбол, бокс, настільний теніс,  в яких займається   225 учнів, що становить 22% від загальної кількості учнівської молоді району.

Забезпечено функціонування  Міжшкільного навчально-виробничого комбінату у якому в 9 групах  займалось   98  дітей. Учні Верхньорогачицької ЗОШ №2, Верхньорогачицької гімназії, Чистопільської та Первомаївської загальноосвітніх шкіл здобувають професію водія категорії «В» , «С1» та «Оператора комп`ютерного набору» за рахунок годин технологій робочих навчальних планів 10-11 класів.

Станом на 01 червня 2016  року контингент учнів  загальноосвітніх шкіл  становило  1025 учнів, що на 7 учнів менше ніж  на 01 вересня 2015 року. Всього за 2015/16 навчальний рік до загальноосвітній навчальних закладів  прибуло 19 учнів, вибуло 30 учнів.

Для випускників 2016 року сформовано замовлення на 162 документа про освіту, а саме:  67 атестатів про повну загальну середню освіти, з них 1 випускниця нагороджена срібною медаллю «За  досягнення у навчанні» (Чистопільська ЗОШ); 95 свідоцтв про базову загальну середню освіту, з них  4 учня нагороджено свідоцтвом з відзнакою ( 1 учень Верхньорогачицької гімназії, 2 учнів Верхньорогачицької ЗОШ №2, 1 учень Первомаївської ЗОШ).

Всі заклади освіти укомплектовані педагогічними кадрами, переважна більшість яких працює за фахом і має вищу педагогічну освіту. Всього  виконання навчально-виховного процесу забезпечують 155  основних  педагогічних працівника.

 На виконання вимог статті 5 Закону України «Про охорону дитинства» в загальноосвітніх навчальних закладах  було забезпечено безкоштовне  гаряче харчування (сніданки)  для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування ( 36 дітей) та 82 учні 1-4 класів з малозабезпечених сімей ( згідно довідок). Всіма видами харчування в школах району (1-11 класи) охоплено 586 учнів, що становить 57% від загальної кількості дітей, які навчаються у школах району. За І півріччя 2016 року на харчування дітей використано    54,5 тис.грн.  Вартість харчування з розрахунку на одну дитину становить 7,36 грн.

Влітку 2016 року з 30 травня  по 16 червня 2016 року на базі навчальних закладів району працювало 8 таборів відпочинку з денним перебуванням, в яких відпочило 517 учнів), з них:

- 21 дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування;

- 1 дитина інвалід;

- 164 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей

      - 99 дітей, які перебувають на диспансерному обліку;

 - 127 дітей працівників АПК та соціальної сфери;

       - 96 талановитих та обдарованих;

 - 3 дітей внутрішньо переміщених осіб;

 - 6 дітей, батьки яких брали або беруть участь  в зоні проведення антитерористичної операції.

    Кожного дня діти отримували  дворазове харчування, середня вартість харчування складає  16.72  грн/день, що в середньому дало можливість на 85 % виконати норми харчування дітей в пришкільних таборах відпочинку з денним перебуванням.

На проведення відпочинкової кампанії 2016 року використано  123,5 тис.грн, з них: на підготовку до проведення оздоровчої кампанії ( придбання медикаментів ) використано                       2,0 тис.грн;  на харчування учнів використано 121,0   тис.грн; залучено 0,5 тис.грн позабюджетних коштів, для проведення екскурсійних подорожей.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про освіту» забезпечено регулярний та безкоштовний підвіз 279  учнів та 27 педагогічних працівників до місць навчання та в зворотному напрямку, що становить 100,0% від потреби. За І півріччя 2016 року на  оплату послуг та утримання транспортних засобів  використано - 46,8 тис.грн.  Відділом освіти районної державної адміністрації  проведено роботу щодо придбання: 

-                5 шт. шин для шкільних автобусів Верхньорогачицької гімназії та Чистопільської загальноосвітньої  школи І- ІІІ ступенів на загальну суму -             18,2 тис.грн;

-                придбання запчастин для ремонту шкільних автобусів Верхньорогачицької гімназії, Верхньорогачицької ЗОШ №2 , Ушкальської ЗОШ на загальну суму - 25,7 тис.грн.;

-                виконано вимоги по  здійсненню страхування та технічного огляду  шкільних автобусів на суму 2,9 тис.грн.

З метою сталої роботи навчальних закладів освіти району у 2016 році комунальною установою «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти» проведено тендерні процедури та заключено договори по закупівлі:

- постачання та транспортування природного газу до опалювальної системи Верхньорогачицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 з ПАТ «Херсонгаз»;

- електричної енергії з ПАТ «ЕК Херсонобленерго»;

За І півріччя 2016 року в повному обсязі було профінансовано всі видатки по основним статтям. Заборгованості по виплаті заробітної плати, оплаті харчування, енергоносіїв на даний час відсутня.

   З місцевого бюджету за І півріччя 2016 року було виділено 241,95 тис.грн., а саме:

  • придбання тротуарної плитки, спортивних костюмів Чистопільської ЗОШ – 39,95 тис. грн.,
  • спортивний інвентар, поточний ремонт Ушкальського автобуса – 35,0 тис. грн..
  •  придбання продуктів харчування для проведення відпочинку дітей у пришкільних таборах з денним перебуванням – 121,0 тис. грн..
  • на придбання фільтра і антискаланту та проведення робіт з технічного обслуговування станції доочистки питної води Первомаївської ЗОШ– 33,00 тис. грн.
  • на придбання шин для шкільного автобусу Чистопільської ЗОШ – 10,0 тис грн..
  • для поточного ремонту автобусу Михайлівської ЗОШ – 13,0 тис.грн.

Згідно статті 25  Закону України «Про охорону дитинства» було здійснено виплату одноразової допомоги дітям-сиротам, після досягнення ними 18-річного віку у І півріччя 2016 року в сумі  1,8 тис.грн

Категорія: Загальна середня освіта | Додав: ВОВР (13.07.2016)
Переглядів: 220 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0